Blog

Asme Danışmanlık firmamız tarafından tüm ANKARA bölgelerine sağlanan refakatçi,hasta bakım,yaşlı bakım ve bebek/çocuk bakım hizmetini profesyonel seviyeye getirmekteyiz. Hizmet aldığınız kişilerin alanlarında uzman olması gerekli durumlarda hem sizlere hemde hastalarınıza müdahalede bulunması gerekmektedir.

Kalp Ameliyatı Sonrası Gerekenler?

Kalp Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler; Günlük hayatında ki yaşam alışkanlıklarına dikkat etmek, Sık sık ve küçük porsiyonlarla beslenmek, Günde en az 2 litre su içmeye özen göstermek, Günlük yaşamda hareketlere dikkat etmek, Omuz seviyesinin üzerindeki nesnelere uzanmayın. Eğilirken belinizden değil, dizinizden destek alarak eğ

Detaylı Bilgi

(COVİD-19) Avm Ve Avm İçındekı İş Yerlerın de Alınması Gereken Önlemler

AVM’de ve AVM’deki iş yerlerinde görünür yerlere COVID-19 önlemleri ile ilgili afişler (el yıkama, maske kullanımı ve iş yeri içinde uyulması gereken kurallar) asılmalıdır. AVM ve iş yerlerinin girişinde, ayrıca AVM içerisinde uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulmalıdır. AVM girişlerinde bulunan hava perdeleri çalışıyorsa kapatılmalıdır. COVID-19 için AVM’lerin hiçbir yerinde dezenfektan püskürtme işlemi (dezenfektan tüneli vb uygulamalar) yapılmamalıdır. Dünyadaki sağlık otoriteleri (Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi) tarafından önerilmeyen bu işlem toksik etkileri nedeniyle insan sağlığına zararlı olabilir

Detaylı Bilgi

Demans Hastalığı

Demans yaşlılarda sık görülen bir problemdir. Hastalık başlangıçta gizli bir unutkanlıkla başlayabileceğinden yaşlılıkta izlenen unutkanlık normal olarak görülmemelidir. Günümüzde ilaçlar ile erken yakalanan vakalarda son noktaya gidiş süresi uzatılmakta, hastalıklarının bakım süresi uzatılıp bakım yükü azaltılmaktadır.

Detaylı Bilgi

Koronavirüs/Covid19 Evde Hasta Bakımı Nasıl Olmalı?

Evde Koronavirüs / Covid19 tedavisi almak durumunda kalırsanız sizin ve aileniz için önemli olabilecek ipuçları Koronavirüs /Covid-19 tanısı aldınız ve evde tedavinize kara verildi. Kendiniz ve Aileniz için yapmanız gerekenler neler? Acil bakımın ne zaman gerekli olduğunu ve enfeksiyonun yayılmasını önlemek amaçlı yapabilekleriniz hakkında bilmeniz gerekenler

Detaylı Bilgi

Yaşlı Bakımı

Yaşlılık,çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik gibi büyümek hayatın doğal bir aşamasıdır. Dünya Sağlık Örgütü,yaşlılık döneminin belirleyici özelliğini "çevresel faktörlere uyum eksikliği" olarak tanımladı. Yaşlanma ile gelişebilen, birden fazla kronik hastalığın var olma durumu, çoklu ilaç kullanımı, yardımcı cihaz kullanımı, duyu değişiklikler olabileceğinden yaşlıların bakımını bir uzmanlık alanı haline getirir.

Detaylı Bilgi

Yatak Yaralarını Önlemek İçin Bakıcı Nasıl Bir Destek Verir?

Bakıcı her 2-3 saatte bir hastanın pozisyonunu değiştirir. Hastanın yeteneklerine bağlı olarak kan dolaşımına izin vermek için onları ters çevirmek gereklidir böylelikle deriye her zaman aynı yerden basınç uygulanmaz. Yastıklar sırtı sola ya da sağa doğru eğmek için kullanılabilir.

Detaylı Bilgi

Çocuk Bakıcısı

Ankara Güvenilir Bakıcı Bu şahıslar arasından seçeceğiniz profilde ki bakıcımızın detaylı verileri sizlerle paylaşılacaktır. Bu kapsamda sizlere önereceğimiz hasta bakıcıları deneyimli ve işlerini ciddiyetle yapan şahıslardan oluşmaktadır. Hasta bakıcı hizmeti ciddi özveri isteyen bir sektördür. Hele ki aspire ya ada mideden besleme gibi beslenme ve ilaç çeşitleri varsa netlikle doğru ve zamanında yapması gerekmektedir. Uzman olmayan şahıslardan hasta bakıcı desteği alınması halinde hastanıza zarar verilebilir. Hatta ilaçlar ile iyileşmesi beklenirken aksine hastalığı ilerleyebilir.

Detaylı Bilgi

Hasta ve Yaşlı Bakımı

Tüm sevgi ve şefkatleriyle bizleri büyütüp bugünlere ulaştıran sevgili ebeveynlerimiz yaşlandıkların da hasta olduklarında veya günlük yaşamda bir yardımcıya ihtiyaç duyduklarında büyüklerimize sevgi ve şefkatle yaklaşabilecek doğru kişiyi bulabilmek için Hazal Grup İnsan Kaynakları olarak yanınızdayız.

Detaylı Bilgi

Copyright © 2021 | Asme Danışmanlık&İnsan Kaynakları | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım